قیمت سنگ آهن در بازارهای جهانی تحت تاثیر چین است

تیتر 20- قیمت سنگ آهن در بازارهای جهانی در حالی افزایش می یابد که چین مصمم است پس از گذراندن دوره رکود، صنعت خود به ویژه فولاد را احیا کند. در دوران رکود در چین، واحدهای تولیدی بخش فولاد متحمل زیان‌های جدی شدند و اکنون با وجود سود کم، برای کاهش هزینه‌های تولید و تداوم صنعت، سنگ آهن ارزان‌قیمت خریداری کردند. قیمت جهانی سنگ آهن

قیمت سنگ آهن در روز پنجشنبه 28 سپتامبر به دلیل افزایش تولید ضایعات فولادی در چین افزایش یافت. بر اساس گزارش Fastmarkets، قیمت سنگ آهن 62 درصدی وارداتی به شمال چین در روز پنجشنبه با 1.01 درصد افزایش به 119.49 دلار در هر تن رسید. قرارداد سنگ آهن ژانویه در بورس کالای دالیان چین (DCE) در معاملات روزانه با 0.89 درصد افزایش به 852 یوان یا 116.66 دلار در هر تن رسید. سنگ آهن برای تحویل در ماه اکتبر در بورس کالای سنگاپور تا ساعت 7:26 به وقت گرینویچ با 0.77 درصد افزایش به 117.45 دلار در هر تن رسید.

داده های شرکت مشاوره Mysteel نشان می دهد که تولید یک روزه فلز در میان 247 کارخانه فولاد مورد بررسی با 0.1 درصد افزایش در هفته به 2.49 میلیون تن تا 28 سپتامبر رسیده است که بالاترین سطح از اکتبر است. این سال 2020 است. با این حال، تحلیلگران بانک ملی استرالیا در یادداشتی اعلام کردند که ریسک نزولی در سطوح فعلی وجود دارد. چنگ پنگ، تحلیلگر مستقر در پکن گفت تا زمانی که بازار فولاد ضعیف باقی بماند، قیمت مواد خام تحت فشار نزولی قرار خواهد گرفت. بازارهای چین از 29 سپتامبر تا 6 اکتبر به مناسبت روز ملی تعطیل خواهند بود.

امسال با کاهش رشد اقتصادی چین، بسیاری از واحدهای تولیدی در صنعت فولاد نیز شیوه کار خود را تغییر دادند. بنابراین، بررسی ها نشان می دهد که صادرات سنگ آهن هند در سال جاری افزایش یافته است. زیرا کارخانه های فولاد به ویژه چینی ها به عنوان بزرگترین خریداران فولاد که با سود کم مواجه شده اند، به خوراک و مواد اولیه ارزان تر و ارزان تر روی آورده اند و به همین دلیل حجم واردات سنگ آهن چین از هند افزایش یافته است. بر اساس گزارش آژانس رتبه بندی ICRA Ltd، با ارسال ترکیبی سنگ آهن و گندله از هند در هشت ماهه اول سال 2023، حجم صادرات در مقایسه با مدت مشابه در سال 2022 بیش از دو برابر شده و تقریباً دو برابر شده است. 28 میلیون تن است که حجم کل صادرات است و سال های 2021 و 2022 نیز بیشتر است.

گروه CRU همچنین اعلام کرده است که این کشور جنوب آسیا به فروش ماهانه حدود 3 میلیون تن در بازارهای جهانی ادامه خواهد داد. کارخانه های فولاد چینی سنگ آهن ارزان و کم عیار هند را ترجیح می دهند. زیرا با وجود سود کم، قیمت تمام شده محصول نیز بسیار پایین است. افزایش واردات سنگ آهن از هند به شرکت های چینی کمک می کند تا هزینه های خود را کاهش دهند و تولید و صنعت را با وجود اقتصاد کند این کشور ادامه دهند.

بخش فولاد در چین به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است و سود تولیدکنندگان و فعالان بخش فلزات آهنی در این کشور در هفت ماهه اول سال 2023 حدود 91 درصد کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت سنگ آهن در سال گذشته 20 درصد افزایش یافت. سنگ آهن در بورس سنگاپور با قیمت 115 دلار در هر تن معامله شد. همچنین پاریس روپارلیا، معاون رتبه‌بندی شرکت ICRA، درباره کارخانه‌های فولاد چین گفت: خریدهایی که واحدهای تولیدی چین در حال حاضر انجام می‌دهند، خریدهای فرصت‌طلبانه است که عمدتاً شامل خرید سنگ آهن ارزان و کم عیار است. از سوی دیگر وجود خطوط ریلی بین بنادر به جابجایی محموله های سنگ معدن کمک زیادی می کرد.

سال گذشته، دولت هند برای جلوگیری از افزایش قیمت داخلی فولاد، عوارض صادراتی سنگینی را وضع کرد. اما او امسال این عوارض را لغو کرد که مستقیماً بر رشد صادرات سنگ آهن کشور تأثیر گذاشت. به این ترتیب صادرات سنگ آهن هند در سال 2023 نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.

شروع فصل باران های موسمی در هند مانعی برای استخراج سنگ آهن است، بنابراین زمان استخراج سنگ آهن در چین محدود است. این موضوع باعث می شود در این مدت حجم تولید افزایش یابد و در بازار داخلی فولاد مازاد وجود داشته باشد و به همین دلیل حجم صادرات شروع به افزایش می کند. پیش بینی می شود تولید سنگ آهن هند در سال مالی منتهی به مارس 10 درصد افزایش یابد و به 275 میلیون تن برسد و از تقاضای داخلی برای سنگ آهن و بزرگترین مشتری سنگ آهن هند پیشی بگیرد. سنگ معدن یک کارخانه فولاد چینی است.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

humansanimalkeepingmeateatingevidenceanimalsvariedwikipediamorselsmurid
تماس با ما